Skip to content

Pravo za telebane - največji slovenski pravni portal

hitri pravni nasvet

Domov arrow Forum

Forum
Lep pozdrav, Gost
Objavljanje je omogočeno samo registriranim in prijavljenim uporabnikom. Kliknite tukaj za prijavo!
Še niste registrirani? Kliknite tukaj za brezplačno registracijo .    Ste izgubili geslo?
skrajšan delovni čas na 4 ure v nosečnosti (1 uporabnikov) (1) obiskovalci
Na dno Pošlji odgovor Priljubljene teme: 0
Tema: skrajšan delovni čas na 4 ure v nosečnosti
skrajšan delovni čas na 4 ure v nosečnosti 6 let nazaj  
Pozdravljeni.

Ne vem več na koga naj se obrnem in upam da mi boste tukaj znali pomagati.
Sem v petem mesecu nosečnosti. Po 3-h mesecih bolniškega staleža mi je odobreno delo po 4 ure. Vse super...
Vendar problem je, da moj delovnik zajema 6 delovnih dni, od pon. do petka po 7 ur, sobota 5 ur. Interni dogovor je da delamo vsako drugo soboto po 10 ur.
Problemček pa je, da moram delati po 4 ure vsak dan, torej od ponedeljka do sobote, in to vsako soboto, piše se mi pa tudi 4 ure bolniške. Tukaj meni logika sploh ne pelje, ker bi po tej računici imela v mesecu 32 ur več kot je fond.

Baje pa je naša kadrovska delala na mojem primeru "dva dni" in to drži kot pribito.
A mi kdo zna povedati če je v temu kaj resnice? :_b_link__:

Hvala in lep pozdrav, Mojca

Sporočite moderatorju   Vpisan Vpisan  
  Objavljanje je omogočeno samo registriranim in prijavljenim uporabnikom.
Odgovor: skrajšan delovni čas na 4 ure v nosečnosti 6 let nazaj  
Odobreno vam je delo po 4 ure na dan in vi tudi dejansko delate po 4 ure na dan. Do tu razumem, naprej pa ne preveč. Piše se vam 4 ure bolniške? 32 ur več ko je fond? Pojasnite prosim!

Odgovor: skrajšan delovni čas na 4 ure v nosečnost 6 let nazaj  
Jaz razumem odločbo v kateri mi je odobren delovni čas po 4 ure kot; 4 ure delavne, 4 ure bolniške, torej 20 ur na teden delovnih.
Meni pišejo urnik od ponedeljka do sobote po 4 ure, torej 24 ure na teden, če se prišteje še 4 ure bolniške je to 48 ur na teden. Tu sem zmedena.
Razlagajo mi tako, da pač nimam polovični čas (20 ur na teden), ampak po 4 ure, kar pomeni da me lahko dajo delat vseh 6 delovnih dni.
Nekje na forumu sem tudi brala da če delaš skrajšani delovni čas in so delovne tudi sobote, lahko delaš vseeno samo 20 ur na teden, torej če delaš soboto, si enkrat v tednu pač prost dela.
Torej a je dejansko razlika med skrajšanim delovnim časom in pa delom po 4 ure, 4 ure bolniške?

Upam da je sedaj kaj bolj jasno.
Se opravičujem

Lp, Mojca

Na vrh Pošlji odgovor Pravni nasvet

Iskanje po spletni strani

Prijava

Pozabljeno geslo?
Registrirajte se

Ključne besede